Curriculum vitae

Persoonsgegevens

Naam: Lambertz
Voornaam: Karl–Heinz
Adres: Eichenberg 35, B-4700 Eupen
Geboorteplaats en -dag: Schoppen, 4.6.1952
Burgerlijke stand: Getrouwd met Sylvie Palotas, 2 dochters (Eveline en Esther)

Studies

Licentiaat in de rechten aan de Katholieke Universiteit van Louvain-La-Neuve (UCL) en bijkomende opleiding in Duits recht aan de Universiteit van Heidelberg


Beroepsactiviteiten

1976-1980 Assistent aan de Rechtsfaculteit van Assistant professor at the Law department of the Catholic University of Louvain-La-Neuve (UCL)
1980-1981 Adviseur op het Kabinet van de Minister van Institutionele Hervormingen en Adjunct-directeur van de NV Aerotech
1981-1990 Adviseur bij de SRIW (Société Régionale d’Investissement de Wallonie)
1988–2010 Lector aan de Rechtsfaculteit, UCL (vak: Duitse rechtsterminologie)
1990-1995 Minister voor Media, Volwassenenvorming, Gehandicaptenbeleid, Sociale Zaken en Beroepsomscholing
1995–1999 Minister voor Jeugd, Vorming, Media en Sociale Zaken
1999–2004 Minister-president, Minister voor Werkgelegenheid, Gehandicaptenbeleid, Media en Sport
2004–2009 Minister-president, Minister van de lokale overheid
2009-2014 Minister-president, Minister van de lokale overheid
Sedert 26/06/2014 tot 19/09/2016 President van het Parlement van de Duitstalige Gemeenschap
Sedert 19/09/2016 Senator van de Duitstalige Gemeenschap

Politieke werkzaamheden

1975-1980 Voorzitter van de Raad van de Duitstalige jeugd
1975-1981 Lid van de Commissie voor de officiële Duitse vertaling van de wetten, besluiten en reglementen
1981-1990 Socialistisch fractieleider in de Raad van de Duitstalige Gemeenschap
1984-1990 Voorzitter van de Duitstalige socialisten
Sedert 1986 Lid van het bureau van de PS
Sedert 1981 Lid van het Parlement van de Duitstalige Gemeenschap

Politieke werkzaamheden op Europees niveau

→ in het Comité van de Regio’s van de Europese Unie

Sedert 1999 Lid van het Comité van de Regio’s (CvdR), Commissie Cultuur, Onderwijs en Onderzoek (EDUC) en Commissie Economisch en Sociaal beleid (ECOS)
Sedert 2009 Lid van het Bureau van het CvdR
Sedert 30/06/2011 tot 12/02/2015 Voorzitter van de SPE-fractie in het Comité van de Regio’s
Sedert 12/02/2015 tot 12/07/2017 Eerste Vice-President van het Comité van de Regio’s
Sedert 12/07/2017 President van het Comité van de Regio’s

→ in het Congres van de Lokale en Regionale Overheden in Europa

Sedert 2000 Lid van het Congres van Lokale en Regionale Overheden in Europa (CLROE – Kamer van Regionale Overheden)
Sedert augustus 2006 tot 2010 Rapporteur-Generaal voor de Congres van Lokale en Regionale Overheden in Europa (CLROE) betreffende grensoverschrijdende samenwerking
Sedert 23/08/2010 tot 2012 Voorzitter van de Belgische delegatie van het CLROE
Sedert 29/05/2008 tot 28/10/2010 Voorzitter van het Comité voor Cultuur en Onderwijs van het CLROE
Sedert 20/07/2007 tot 08/09/2010 Voorzitter van de werkgroep voor grensoverschrijdende en interregionale samenwerking van het CLROE (GT/CIR)
Sedert 28/10/2010 tot 15/10/2014 Voorzitter van het Governance Comité van het CLROE
Sedert 2012 Thematische rapporteur voor grondwettelijke betrekkingen
Sedert 13/10/2014 tot 18/10/2016 Voorzitter van de socialistische fractie van het CLROE
Sedert 19/10/2016 Vicepresident van het CLROE

→ Verdere werkzaamheden

Sedert 19/02/2010 Voorzitter van het Vereniging van Europese grensregio’s (AEBR)
Sedert 13/03/2013 tot 26/06/2014 Voorzitter van de Euregio Maas-Rijn (EMR)

 

← Terug